Tule mukaan nauttimaan jalkapallosta matalalla kynnyksellä! Kajaanin Haka on mukana Suomen Palloliiton Aikuisten kuntofutis -pilottihankkeessa, jonka tavoitteena on luoda pysyvää harrastetoimintaa aikuisille Kajaanissa ja koko Kainuussa.
Kuntofutis sopii kaikille työikäisille naisille ja miehille. Aikaisempaa urheilutaustaa tai pelikokemusta ei tarvita – mukaan pääset juuri sellaisena kuin olet!
Tällä hetkellä harjoittelemme sekaryhmänä. Mikäli osallistujia tulee tarpeeksi (väh. 8 hlö / ryhmä), perustamme naisille ja miehille omat ryhmät.
Toiminta tapahtuu 4 kuukauden jaksoissa:
Maksu suoritetaan heti ilmoittautumisen yhteydessä:
Hanke kouluttaa myös uusia kuntofutisohjaajia Palloliiton tuella. Jos olet kiinnostunut toiminnan ohjaamisesta, ota rohkeasti yhteyttä!
Kysyttävää? Ota yhteyttä seuran kuntofutisohjaajaan Tuomakseen tumesirv@gmail.com tai 044 046 9489
Tervetuloa mukaan liikkumaan rennolla fiiliksellä!
Ilmoittautuminen miehet https://www.kajaaninhaka.fi/joukkueet/15168/lomakkeet/13299/aikuisten-kuntofutis-ilmoittautuminen-kesakuu-syyskuu-2025-miehet
Ilmoittautuminen naiset https://www.kajaaninhaka.fi/joukkueet/15173/lomakkeet/13298/aikuisten-kuntofutis-ilmoittautuminen-kesakuu-syyskuu-2025-naiset